Rezidence “Artist in need”

Rezidence “Artist in need” vznikla v rámci platformy Akademie výtvarných umění pro Ukrajinu ve spolupráci s Institutem umění, Artivist Labem a MeetFactory. Naší společnou snahou je pomoci profesionálním umělcům a umělkyním, kteří prchají z války. Chceme jim poskytnout pracovní místo, ateliér a ubytování po dobu alespoň tří měsíců a zajistit jim tak minimální životní jistotu.

Datum rezidence: 21. 4. 2022 – 31. 7. 2022

Antik Danov 

Narodil se v roce 1992 na Ukrajině a zabývá se vícero tvůrčími disciplínami. Vzdělání získal v oboru Design a architektura. V rámci vlastní umělecké praxe se zaměřuje především na motivy a procesy modernity. V letech 2014 až 2019 působil pod pseudonymem tet9l (teta). Od té doby vystupuje pod jménem Antik Danov.

Kateryna Mamchur

Kateryna Mamchur se narodila v roce 1990 v ukrajinském městě Melitopol. Vysokoškolský titul obdržela na Fakultě ukrajinské a

cizí filologie, výtvarných umění a designu Dniperské národní univerzity Olese Hončara. Jistou dobu také studovala obor Ilustrace na Uměleckoprůmyslové škole Projector v Kyjevě. Momentálně se zaměřuje na performance a ilustraci. Performativní umění studuje od roku 2017.

Yulya Kisil 

Studied at the School of Contemporary Art in Kyiv, Ukraine. Kisil is a multimedia artist who deals with themes of social issues. Her well-known project in Ukraine is ‘Homeless Spirit’ from 2018. Where the most vulnerable people with a lake of fate, such as orphans, people with disabilities, and alcohol or drug addiction, are elevated to the rank of a deity.

Svitlana Reinish

Svitlana Reinish is a digital artist who focuses on the relationship between technology and aesthetics in the visual arts.

As a graduate of Kyiv Art Academy in 2009, Svitlana has a foundational background in classical art, and she applies her trained knowledge as a basis in her work. Reinish takes part in light and music festivals worldwide and cooperates with theatres.